Čo je merino

 
 
 
Úvod > Čo je merino
 

Čo je Merino?

 

 

 

Merino vlna patrí medzi najpokrokovejšie materiály na svete, má unikátne schopnosti regulovať vlhkosť a teplotu tela, a preto je najvhodnejším materiálom na výrobu  športového oblečenia a termo oblečenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vlna Merino  je tenšia než vlákno bežnej vlny, vďaka čomu je výnimočne príjemná pri dotyku s pokožkou. Jedná sa o vlákno s prirodzenou vysokou elasticitou, a preto je  merino materiál najvhodnejším na výrobu termo prádla pre také aktivity ako joga, fitness alebo outdoor aktivity. 

 V porovnaní s inými materiálmi, oblečenie super.natural z merino vlny odvádza teplotu a pot smerom von, čo umožňuje rýchlejšie chladenie svalov, ktoré pracujú intenzívnejšie. V chladnom počasí merino vlna udržiava teplotu, čo vytvára príjemný pocit. Preto je merino termo prádlo vhodné tak v lete ako aj v zime na rôzne aktivity : fitness, joga, crossfit, turistika, lyžovanie, beh, či na posedenie pri káve v meste a na prechádzke s rodinou. Už nemusíte kupovať oblečenie podľa sezóny. 

Merino vlna pochádza z austrálskych oviec, ktoré sa pasú celý rok na pasienkoch bez chemických postrekov. Je to biovlna, ktorá sa po niekoľkých rokoch prirodzene rozloží v zemi a nezaťažuje životné prostredie.

 

 

PRIRODZENÝ KOMFORT

Mäkký, prírodný a pohodlný materiál pre pokožku. Navrhnutý tak, aby vaše telo pri tréningu zostalo suché.

 

BEZ ZÁPACHU

Vďaka kombinácii syntetických vlákien, ktoré veľmi dobre odvádzajú vlhkosť, s legendárnym vláknom z vlny merino, zanechávajú tieto pokrokové textilné materiály menej vlhkosti a potu na povrchu kože. Oblečenie je stále svieže a suché.

 

REGULÁCIA TEPLA

Naše inteligentné materiály účinne ochránia vaše telo počas športových aktivít pred prehriatím alebo chladom.

 

JEDNODUCHÁ STAROSTLIVOSŤ

Oblečenie super.natural môžete prať v pračke a sušiť v sušičke, takže ste v momente pripravený na ďalšie dobrodružstvá.

 

STÁLE SUCHÉ

Naše unikátne vlákna schnú o 100% rýchlejšie ako prírodné materiály.

 

ŽIVOTNOSŤ

Naše zmesi prírodných a technických vlákien zvyšujú odolnosť a trvanlivosť oblečenia.