Najlepšie oblečenie na beh

 
 
 
Úvod > Najlepšie oblečenie na beh
 

5 tipov na výber najlepšieho oblečenia na beh

Či už dlho súťažite na maratónoch alebo len začínate behať cez víkend, už viete, aké je dôležité vybrať si dobré tenisky . Ale položili ste si už otázku, čo by ste si mali obliecť? V obchodných centrách sa dnes dá nájsť  veľký výber módneho športového oblečenia, vďaka čomu každý môže vyzerať dobre aj pri športovaní. Okrem toho vaše športové oblečenie a spodné prádlo vám môže pomôcť aj zlepšiť vaše výsledky. Podelíme sa s vami o naše tipy, aby ste pri behu nielen dobre vyzerali, ale sa aj výborne cítili. Košický maratón už na vás čaká.

 

1. Vyberte si vhodné  spodné prádlo.

Určite by ste nechceli, aby vám vaše  spodné prádlo počas behania prekážalo. Ženy by mali nosiť pohodlné športové podprsenky, aby sa netrápili s padajúcimi ramienkami, a rovnako aj pohodlné nohavičky alebo boxerky, ktoré dobre sedia aj počas pohybu. Muži môžu nosiť krátke alebo dlhšie boxerky, ktoré sú ako druhá koža. Super.natural merino textil je mäkké, prírodné a pohodlné pre pokožku.

2. Nenoste krátke nohavice pri chladnom počasí.

Je jasné, že v zime uprednostňujeme dlhé legíny alebo tepláky pred krátkymi nohavicami, a predsa  ich veľa ľudí nosí, aby sa nepotili alebo aby si chladili svaly. Sú aj takí, ktorí si nechávajú v zime holé nohy, aby spálili viac tukov. Ak máte holé nohy v chladnejšom počasí, vaše telo musí vydávať viac energie na ich ohrievanie, pričom túto energiu by ste mohli využiť na dosiahnutie lepších výsledkov pri behu. Noste dlhé merino termoprádlo legíny, aby vám nebola zima a využite všetku energiu len na beh.

3. Noste textil, ktorý "dýcha".

Či je leto alebo zima, vždy sa pri behu budete veľa potiť. Je dôležité, aby bolo vaše športové oblečenie vyrobené z vysokokvalitného vlákna, ktoré odvádza pot smerom von a necháva vaše telo suché. Vďaka kombinácii syntetických vlákien, ktoré výborne odvádzajú vlhkosť, s legendárnym vláknom  z vlny merino, majú tieto pokrokové textilné výrobky výborné priedušné vlastnosti. Oblečenie je stále svieže, suché a bez zápachu vďaka unikátnym antibakteriálnym vlastnostiam .

 

4. V zime sa príliš teplo neobliekajte.

Ak v chladnom počasí vybehnete z domu a bude vám zima, určite budete mať chuť obliecť si hrubú budnu. Základným pravidlom v zime je  - obliecť sa tak, ako keby bolo o 10 stupňov teplejšie. Počas behu sa bude vaše telo rýchlo zohrievať a bude vám veľmi teplo. Bundu alebo mikinu si dáte okolo bedier, čo vám bude prekážať pri behu. Oblečte si radšej merino legíny a tričko s dlhým rukávom, ktoré vám účinne ochrania telo počas športových aktivít pred prehriatim alebo chladom. Nezabudnite na ľahké rukavice a pletenú čelenku na hlavu.

 

5. Hlavne si vyberte športové oblečenie, ktoré sa vám páči.

Budete mať väčšiu chuť ráno vstávať, ak máte nové trendové oblečenie alebo váš dlhodobo obľúbený outfit. Super.natural vám vždy ponúkne kvalitné a módne športové oblečenie na beh alebo na akékoľvek iné obľúbené aktivity. Chceme, aby ste nielen dobre vyzerali, ale sa aj dobre cítili.